Dükkan Büyüklüğüne Göre Tabela Seçimi | Tabela Seç
caykur totem

Dükkan Büyüklüğüne Göre Tabela Seçimi

Dükkan büyüklüğüne göre tabela seçimi yapılması durumunda tabelaların daha dikkat çekici olması sağlanabilir. Dükkanlarda kullanılacak tabelalar dükkanın boyutları ile orantılı oldukları takdirde daha estetik bir görünüme kavuşurlar. Büyük alışveriş merkezlerinde veya yol kenarlarında sıralanmış olan mağazaların daha kolay bulunmasında da tabelaların önemi oldukça fazladır.

Yön Tabelalarının Seçimi

Dükkan büyüklüğüne göre tabela seçimi yaparak dükkanınızın reklamını daha kolay şekilde yapabilmeniz mümkündür. Büyük dükkanlarda dükkan boyutuyla orantılı olarak kullanılan tabelalar sayesinde potansiyel müşterilerin dikkati daha kolay şekilde çekilebilir. Doğru boyutlarda ve tasarımlarda elde edilen tabelalar sayesinde ihtiyaç duyulan pazarlama ihtiyacı daha kolay şekilde giderilebilir. Dükkanlarda kullanılacak tabelalar arasında yön tabelaları oldukça önemli bir yere sahiptir. Yön tabelaları çok büyük alışveriş merkezleri içerisinde bulunan dükkanların ve yol kenarında sıralanmış olan dükkanların tercih edebileceği bir tabela türüdür. Yön tabelaları kullanılarak büyük mağazalar içerisinde sıralanmış olan dükkanların daha kolay şekilde bulunması sağlanabilir. Dükkanların dışarısında veya içerisinde kullanılan tabelalar sayesinde dükkan içerisinde daha kolay şekilde hareket edebilmek mümkündür. Dükkanın dışarısına yerleştirilen tabelalar ise dükkanın mağaza içerisinde kaçıncı katta bulunduğunun tespit edilmesini sağlar.

paslanmaz harf tabela 4

Yön tabelaları ayrıca yol kenarlarında da sıklıkla tercih edilen tabela türleridir. Petrol ofisleri veya dinlenme tesisleri gibi alanların daha kolay şekilde bulunabilmesi için yön tabelaları kullanılması gerekir. Büyük boyutlu yön tabelaları sayesinde yoldan geçen kişiler tarafından dükkanınızın daha kolay tespit edebilmesini sağlayabilirsiniz.

Yazı İçeren Tabelaların Seçimi

Dükkan büyüklüğüne göre tabela seçimi yapılırken kullanılacak olan tabela türüne de karar vermek gerekir. Büyük bir mağaza içerisinde yer alan dükkanların daha kolay şekilde dikkat çekebilmesi için yazı içerikli tabelalar kullanmaları önerilir. Yazı içeren bu tabelalar müşterilerine sunmuş olduğu mesajlar sayesinde daha kolay fark edilebilir bir hal alırlar. Özellikle büyük dükkanlarda tercih edilen bu yazı içeren tabelalar sayesinde dükkanın vermek istediği mesajı müşterilere daha kolay şekilde iletebilmek mümkündür. Yazı içeren tabelalar genellikle çok büyük dükkanlar tarafından tercih edilir ve oldukça büyük boyutlara sahip olan tabela türleridir. Bu tabela türleri giyim mağazalarında tercih edilebildiği gibi emlakçılar tarafından da tercih edilen tabela türleri arasında yer alırlar. Giyim mağazalarında ve emlakçılarda kullanılacak olan bu tabelalar mağazanın büyüklüğüne göre tasarlanır ve mesajı içeriği net şekilde müşteriye ulaştırılırsa daha ilgi çekici bir hal alabilir. Özellikle emlakçılar daha fazla müşteriye ulaşabilmek için büyük tabelalar kullanmaya özen göstermelidir. Kullanılan bu büyük tabelalar içerisine hem dükkanın hem de emlakçının reklamının yapılacağı yazılara yer verilebilir. Dikkat çekici bu yazılar sayesinde ev arayışında olan kişiler emlakçıları daha kolay fark edebilirler. Fark edilme ihtimalini artıran bu tabelalar sayesinde ihtiyaç duyulan müşteri trafiğinin yakalanması da mümkün hale gelir.

İlginizi Çekebilir;  Dükkan Tabelası Türleri Neler? Dükkan Tabelası Nasıl Alınır? (2023)

Işıklı Tabelaların Seçimi

Dükkan büyüklüğüne göre tabela seçimi yaparken ışıkta tabelalarında kullanılması sıklıkla tercih edilir. Işıklı tabelalar genellikle çok büyük olmayan dükkanlar tarafından tercih edilen tabela türleridir. Kullanılan ışıklı tabelalar sayesinde dükkan küçük olsa da dikkat çekmeyi başarır ve müşterilerinin dükkanı daha kolay fark edebilmesi sağlanır. Işıklı tabelalar küçük dükkanlarda kullanıldığı için çok büyük ebatlara sahip olmamalıdır. Işıklı tabelalarda önemli olan tabelanın boyutu değil tabela içerisinde kullanılan ışıkların ilgi çekici olmasıdır. Bu tabelalar özellikle eğlence merkezleri ve güzellik salonları gibi dükkanlar tarafından tercih edilirler. Işıklı tabelaların seçilmesinin nedenleri arasında güzellik merkezlerinin bulundukları alanda daha fark edilebilir olmasını sağlanmasıdır. Güzellik merkezleri genellikle küçük ama çok katlı olan işletme türleridir. Bu nedenle işletmenin dikkat çekmesi biraz zor olabilir. Özellikle yoldan geçen kişilerin güzellik merkezini ve eğlence merkezlerini daha kolay keşfedebilmelerini sağlamak için ışıklı tabelalardan yardım almakta fayda vardır. Dükkan boyutu ile uyumlu olarak seçilen ışıklı tabela sayesinde küçük bir dükkana sahip olunsa da bu dükkanın daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesi sağlanabilir. Ayrıca ışıkta tabelalar büyük dükkanların arasında kalmış küçük dükkanların daha fark edilebilir olması için de tercih edilebilecek ve uzak mesafelerden dahi dikkat çekmeyi başaracak bir tabela türüdür.

ramada otel

Vinli Tabela Seçimi

Dükkanlara tabela seçilirken tabelanın dükkan boyutu ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Büyük dükkanlarda daha dikkat çekici olmayı sağlayabilmek için genellikle yönlendirme tabelaları kullanılırken küçük dükkanlarda ise ışıklı tabelalar sayesinde dikkat çekmek amaçlanır. Dükkanlarda kullanılan bir diğer tabela türü ise vinli tabelalardır. Bu tabelaların kullanılmasının temel amacı ise hem büyük boyutlu hem de küçük boyutlu dükkanların daha kolay şekilde dikkat çekmesinin sağlanmasıdır. Vinli tabela dijital baskı yöntemiyle hazırlandığından kullanıldığı her mekanın dikkat çekici olmasını sağlayan tabela türüdür. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte kendine daha fazla yer bulan bu tabela türü sayesinde hem büyük dükkanların hem de küçük dükkanların dikkat çekme ihtimali artış gösterir. Özellikle küçük dükkanlarda kullanılacak bu tabela türü sayesinde potansiyel müşterilere daha kolay ulaşılabildiği gibi sırf dükkanı merak ederek gezmek isteyen kişilerin de potansiyel müşteri olması sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir;  Dükkan Tabelası Boyutu Nasıl Olmalı?

Işıksız Tabelaların Seçimi

Dükkanların daha fazla ilgi çekebilmesi için kullanılabilecek pek çok tabela türü yer almaktadır. Dükkanlarda kullanılacak tabela türünden daha önemli nokta ise bu tabelaların nasıl tasarlanmış olduğudur. Çok büyük bir dükkanda kullanılacak ışıklı bir tabela dükkanda rahatsız edici bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Küçük dükkanlarda kullanılan ışıksız tabelalar ise dükkanın görünmez olması ve potansiyel müşterilerine dahi kaçırmasına neden olabilir. Bu nedenle dükkanlarda kullanılacak tabelalarda öncelikle tabela türüne karar verildikten sonra dükkanın boyutu ile uyumlu şekilde tabela ölçülerinin alınması sağlanabilir. Alanında profesyonel olan kişilerden alınan hizmet sayesinde dükkan boyutuna uygun tabelaların seçilmesi daha kolay şekilde gerçekleştirilebilir.

01 pixel led tabela 1

Dükkanlarda kullanılabilecek bir diğer tabela türü ise ışıksız tabelalardır. Bu tabelalar genellikle büyük dükkanlar tarafından tercih edilir ve tabelanın kullanılması sayesinde dükkan ile tabela arasında estetik bir uyumun yakalanması sağlanır. Büyük dükkanlarda ışıksız tabela kullanılmasının temel amacı ise dükkanın zaten yeterince ilgi çekici olması nedeniyle tabela ile de ekstra bir ilgi çekme isteği güdülmemesidir. Büyük boyutlu dükkanlarda kullanılan ışıksız tabelalar ile dükkanın estetik bir görünüme kavuşması sağlanır bu sayede de potansiyel müşterilerin dükkanı keşfetme olasılığı artar. Dükkanlarda kullanılacak ışıksız tabelaların seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta ise tabelalar içerisinde kullanılacak yazıların boyutunun düzgün olması gerektiğidir. Dükkan büyüklüğüne göre tabela seçimi yapıldıktan sonra tabela içerisinde yer alacak yazıların boyutuna da bu tabelanın boyutuna göre karar verilebilir.

Oyma Tabela Seçimi

Dükkanların büyüklüğüne göre tabela seçilerek tabelama dükkanın birbiri ile uyum içinde görünmesi sağlanabilir. Büyük dükkanlarda genellikle daha büyük boyutlu tabelalar kullanılır ve bu sayede tabelanın dükkanda emanetmiş gibi durmasının önüne geçmek amaçlanır. Küçük dükkanlarda ise daha minimal boyutlu ama dikkat çekme olasılığı daha yüksek olan tabelaların kullanılmasına özen gösterilir. Oyma tabelalar son dönemleri en dikkat çekici tabela türleri arasında yer alır. Bu tabela türü genellikle büyük mağazalar ve büyük dükkanlar tarafından kullanılan bir tabela türüdür. Oyma tabela kullanılarak ışıklı zemin üzerine yazılar yazılması ve farklı tasarımların yapılması sağlanır. Büyük dükkanlara yerleştirilen oyma tabelalar sayesinde bu dükkanın rakiplerine kıyasla daha kolay şekilde dikkat çekebilmesi sağlanır. Oyma tabelaların seçiminde dükkanın boyutu ile orantılı olan tabelaların kullanılmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca kullanılacak olan tabela içerisine herhangi bir yazı yazılmak istendiği durumda yazı yazılabilecek alanla ilgili gerekli ölçümlerin de yapılması gerekir. Oyma tabelaların kullanılması sayesinde büyük dükkanların daha fazla ilgi çekmesi sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir;  Güzellik Salonu Tabela Örnekleri 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tabela reklam
reklam tabela
tabela tasarım
ışıksız tabela
kutu harf tabela
kutu harf
led tabelacı
led tabelalar
tabela reklam
ışıklı tabela
inşaat tabelası
esenyurt tabelacı
istanbul reklamcı
açık hava reklam firmaları
outdoor reklam ajansları
beşiktaş tabelacı
bahçelievler tabelacı
tabelacı avcılar
avcılar tabelacı
ataşehir tabelacı
arnavutköy tabelacı
kartal tabelacı
tabelacı esenyurt
lightbox tabela
branda baskı
vinil baskı
branda afiş
vinil branda
branda tabela
reklam brandası
vinil baskı fiyatları
vinil baskı m2 fiyatı
vinil tabela m2 fiyatları
branda baskı m2 fiyatı
folyo baskı m2 fiyatı
uv baskı m2 fiyatı
reklam baskı fiyatları
çatı tabelası
yönlendirme tabelası
ahşap yön tabelası
yönlendirme tabelaları
ayaklı yönlendirme tabelası
oda tabelası
büyükçekmece tabelacı
esenler tabelacı
güngören tabelacılar
çekmeköy reklam tabela
beşiktaş reklam tabela
tabelacı bayrampaşa
bayrampaşa tabelacı
bakırköy tabelacı
merter tabelacı
tabelacılar
tabelacı
reklamcı
reklamcı tabelacı
tabelacı reklamcı
reklam tabela
istanbul reklamcılar
istanbul tabelacı
tabelacı istanbul
en yakın tabelacı
en yakın reklamcı
led tabelacı
tabelacı reklam
açıkhava reklamcılık
açık hava reklamcılığı
endüstriyel reklam
kutu harf
kutu harf tabela
kutu harf fiyatları
pleksi kutu harf
ışıklı kutu harf
paslanmaz kutu harf
fileli krom harf
çukurova kutu harf
krom harf tabela
fileli kutu harf
pleksi kutu harf fiyatları
tabela kutu harf
parapet inşaat
inşaat parapet
parapet firmaları
fuar stand tasarımı
ahşap fuar standı
fuar standı yapan firmalar
fuar stand firmaları
modüler fuar standı
fuar stand tasarimlari
fuar standı tasarım
yönlendirme tabelası
yönlendirme tabelaları
ahşap yön tabelası
ayaklı yönlendirme tabelası
yön tabelaları
kat yönlendirme tabelaları
ışıklı yönlendirme tabelası
bina içi yönlendirme tabelaları
casibom
tabelacı fatih