Çatı Tabelası Hangi İşletmelere Uygun?  | Tabela Seç
Cati Tabelasi Kutu Harf

Çatı Tabelası Hangi İşletmelere Uygun? 

Çatı tabelası oldukça geniş bir kullanım alanına sahip tabela çeşitlerinin arasında yer alıyor. Özellikle yüksek bina alanlarına uygulanan ve dikkat çekmek amacıyla tercih edilen çatı tabelaları pek çok farklı işletme tarafından kullanılıyor. Bir reklam türü olan çatı tabelaları isminden de anlaşılacağı üzere yüksek katlı işletmelerin çatı katlarına yerleştirilerek uzaktan bile dikkat çekiyor. Pek çok farklı alanda uygulanan çatı tabelalarının son yıllarda oldukça sık şekilde tercih edilmekte olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Çatı Tabelaları Neden Tercih Ediliyor?

Son yılların en sevilen reklam çeşitlerinden biri haline gelen çatı tabelası kendine ait farklı özellikleri olan bir reklam türü. Firmaların çatı katlarına yerleştirilen ve birçok faydası bulunan çatı tabelalarının tercih edilmelerini sağlayan en önemli özelliklerinin ise dikkat çekmek olduğunu söylemek mümkün.

Çatı tabelalarının en iyi reklam yöntemlerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Düzgün konumlandığı takdirde geniş kitlelere kolaylıkla ulaşabilme özelliğine sahip olan çatı tabelaları mutlaka doğru boyutlar ile tercih edilmeli. Doğru boyutlarda tercih edilmeyen çatı tabelalarının birçok farklı problemle karşılaşmaya yol açabileceğini söylemek de yanlış değil.

Müşteri kitlenizi genişleten ve yaygın bir firma haline gelmenizi sağlayan çeşitli reklam yöntemleri mevcut. Bu reklam yöntemleri arasında bulunan ve son yılların en çok tercih edilen seçeneği ise çatı tabelaları. Her geçen gün daha geniş bir kitle tarafından tercih edilen bu tabelaların tercih edilmesini sağlayan en önemli özelliği ise geniş kitlelere kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Günümüzde birçok farklı şirket ve büyük firmaların reklam amaçlı çatı tabelaları tercih etmekte olduğunu görüyor olabilirsiniz. Yüksek binalar üzerinde görünür olması adına yerleştirilen bu tabelaların kullanım amacı reklam yapmak. Günümüzde hangi sektörde hizmet verdiği fark etmeksizin bütün işletmelerin kendine ait başarılı bir reklam çalışmasına ihtiyaç duyduğu aşikar.

Terrace 1

Çatı Tabelaları ile Görünür Bir Firma Olmak Mümkün!

Hemen her sektörde rekabetin her geçen gün büyük bir hız ile artıyor olması farklı sektörde üretim yapan firmaların kendilerini geliştirmek ve daha görünür hale getirmek için ne gibi bir yol izlemeleri gerektiği ile ilgili yapılan araştırmaların da artmasını sağladı. Büyük firmalar tarafından reklam amacıyla kullanılan ve böylelikle kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşmanız konusunda sizlere yardımcı olan çatı tabelaları ise en sevilen reklam sistemlerinden biri.

İsminden de anlaşılacağı üzerine çatıya yerleştirilerek kullanılan ve böylelikle pek çok farklı kişinin aynı anda görmesini sağlayan çatı tabelası kendine ait farklı özelliklere sahip. Reklam yapmak amacıyla kullanıldığını dile getirmek yanlış olmaz. Uzak mesafelerden dahi tabelaların görülmesinin mümkün hale geldiği bir mesafeye sahip olan çatı tabelalarının firmaların reklam hedefine ulaşması konusunda önemli bir rol oynadığını da söylemek gerekiyor.

Çatı Tabelaları Hangi Firmalar Tarafından Kullanılıyor?

Kendine ait farklı özellikleriyle sevilen bir reklam yöntemi haline gelen ve oldukça sık şekilde tercih edilen çatı tabelalarının pek çok farklı firma ve sektör tarafından tercih edildiğini söylemek yanlış olmaz. En çok tercih edildiği alanların arasında ise hastane gibi acil durumlarda ulaşılması gereken işletmeler var. Büyük boyutlar ile üretiliyor olması ve doğru şekilde yerleştirildiği takdirde geniş kitlelere kısa süre içerisinde ulaşması talep edilen reklamın başarılı şekilde gerçekleşmesi konusunda önemli bir rol oynuyor. Dikkat çekici olması nedeniyle tercih edilen tabelaların günümüzde hastaneler başta olmak üzere birçok farklı işletme ve sektör tarafından yaygın bir şekilde tercih edildiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Binaların yüksek kısımlarına yerleştirilen çatı tabelaların kendilerine ait farklı özellikleri olduğunu söylemek gerekiyor. Diğer tabelalara oranla daha büyük ebatlarda üretilmek adına tasarlanan ve en önemli özelliği ebatları olan çatı tabelaları oldukça büyük boyutlarıyla dikkat çekiyor.

Çatı Tabelası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Çatı tabelası tasarımı esnasında dikkat edilmesi gereken çok sayıda etken olduğunu dile getirmek mümkün. En büyük avantajı büyük boyutlara olan çatı tabelaları uygun şekilde tasarlanmadıkları takdirde pek çok farklı probleme yol açabiliyor. Tasarımda dikkat edilmesi gereken etkenler ise sektörlerde hizmet veren farklı firmaların başarılı bir şekilde reklam çalışmaları yapmaları konusunda önemli bir rol oynuyor.

Çatı tabelalarının binaların yüksek kısımlarına yerleştirildiğini söylemek gerekiyor. Dolayısıyla diğer tabelalar kadar kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumda olmaması malzemenin mutlaka kaliteli olması gerektiğini gösteriyor. Yeterli kaliteye sahip olmayan çatı tabelaları çeşitli etkenler dolayısıyla herhangi bir hasarda uğradığı takdirde düzeltilmesi ve tekrar bakım çalışmalarının yapılması için çatıya çıkılması gerekiyor. Bu süreçte belirli bir süre boyunca sizlerin 7 gün 24 saat boyunca reklamını yapan tabelalara ulaşmanıza engel oluyor.

cephe tabela 8

Çatı tabelalarının üretimi esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerin başında kullanılan malzemelerin kalitesi geliyor. Mutlaka uzun ömürlü olması gereken çatı tabelalarının birinci sınıf malzemelerle üretilerek mevsimsel problemlerden etkilenmelerini de engel olmak gerekiyor. Çatı tabelası tasarım esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etken ise tabelanın tasarımını nasıl yapılması gerektiği.

Tercih edilecek tabelada neon ışıklı harf veya ışıksız harf gibi farklı özellikler kullanılabilir. Burada birlikte çalıştığınız tabela firmasının oldukça önemli bir rol oynadığını ve sizde mutlaka doğru şekilde yönlendirilmesi gerektiğini dile getirmek gerekir. Tabelanızın tasarımı ne kadar dikkat çekici ise geniş kitleler tarafından akılda kalıcı olmamız o kadar muhtemel olur.

Çatı Tabelası Nasıl Uygulanır?

Çatı tabelası uygulama esnasında mutlaka profesyonel ekiplerden yardım alınması gerekir. Farklı firmalar tarafından tercih edilen bir reklam türü olan çatı tabelası markanıza dair başarılı bir şekilde reklam çalışmaları yürütmeniz konusunda size de yardımcı olur. Binaların üst kısımlarına yerleştirilen tabelalar sayesinde firmalar kurumsal kimliklerinin göz önünde kalmasını sağlar.

Çatı tabelası yüksek binaların tepesine yerleştirilir. Monte edilerek yerleştirilmesi ve mutlaka uygun şekilde montaj işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Farklı hava koşullarına karşı herhangi bir problem ile ulaşmaması oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeleri verildiği takdirde uzun ömürlü bir reklam çeşidi olması bu denli yaygın şekilde tercih ediliyor olmasını sağlayan en önemli avantajlar arasında gelir.

b6a733410d

Çatı Tabelası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Çatı tabelası kullanarak elde edeceğiniz avantajları uzun bir listeye sahip olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. En önemli avantajı ise elbette geniş kitleler tarafından görülebiliyor olmanızı mümkün hale getirmesidir. Uygun tasarım ve doğru konumlandırma ile birlikte geniş kitleler tarafından 7 gün 24 saat boyunca reklamınızın görülmesi mümkün hale gelir.

Son yılların en sevilen reklam çeşitlerinden biri haline gelen çatı tabelası ile ilgili merak edilen pek çok konu olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. En çok merak edilen konuların arasında ise fiyatlar bulunur. Çatı tabelalarının fiyatlarının değişmesini sağlayan çeşitli etkenler olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Tasarım, boyut ve üretim esnasında kullanılan malzemelerin hangi sınıf olduğu gibi etkenler fiyatların değişkenlik göstermesine yol açar. Ancak tercih edilmesiyle birlikte uzun yıllar boyunca markanıza dair reklam çalışması yürütecek bir reklam çeşidi olduğunu da kesinlikle göz ardı etmemeniz gerekir. Bu gibi etkenler reklam çalışmaları arasında bulunan çatı tabelasının avantajlı bir çeşit olduğunu gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tabela reklam
reklam tabela
tabela tasarım
ışıksız tabela
kutu harf tabela
kutu harf
led tabelacı
led tabelalar
tabela reklam
ışıklı tabela
inşaat tabelası
esenyurt tabelacı
istanbul reklamcı
açık hava reklam firmaları
outdoor reklam ajansları
beşiktaş tabelacı
bahçelievler tabelacı
tabelacı avcılar
avcılar tabelacı
ataşehir tabelacı
arnavutköy tabelacı
kartal tabelacı
tabelacı esenyurt
lightbox tabela
branda baskı
vinil baskı
branda afiş
vinil branda
branda tabela
reklam brandası
vinil baskı fiyatları
vinil baskı m2 fiyatı
vinil tabela m2 fiyatları
branda baskı m2 fiyatı
folyo baskı m2 fiyatı
uv baskı m2 fiyatı
reklam baskı fiyatları
çatı tabelası
yönlendirme tabelası
ahşap yön tabelası
yönlendirme tabelaları
ayaklı yönlendirme tabelası
oda tabelası
büyükçekmece tabelacı
esenler tabelacı
güngören tabelacılar
çekmeköy reklam tabela
beşiktaş reklam tabela
tabelacı bayrampaşa
bayrampaşa tabelacı
bakırköy tabelacı
merter tabelacı
tabelacılar
tabelacı
reklamcı
reklamcı tabelacı
tabelacı reklamcı
reklam tabela
istanbul reklamcılar
istanbul tabelacı
tabelacı istanbul
en yakın tabelacı
en yakın reklamcı
led tabelacı
tabelacı reklam
açıkhava reklamcılık
açık hava reklamcılığı
endüstriyel reklam
kutu harf
kutu harf tabela
kutu harf fiyatları
pleksi kutu harf
ışıklı kutu harf
paslanmaz kutu harf
fileli krom harf
çukurova kutu harf
krom harf tabela
fileli kutu harf
pleksi kutu harf fiyatları
tabela kutu harf
parapet inşaat
inşaat parapet
parapet firmaları
fuar stand tasarımı
ahşap fuar standı
fuar standı yapan firmalar
fuar stand firmaları
modüler fuar standı
fuar stand tasarimlari
fuar standı tasarım
yönlendirme tabelası
yönlendirme tabelaları
ahşap yön tabelası
ayaklı yönlendirme tabelası
yön tabelaları
kat yönlendirme tabelaları
ışıklı yönlendirme tabelası
bina içi yönlendirme tabelaları
casibom
tabelacı fatih