Yönlendirme Tabelası, Kullanım Alanları - Tabelasec.com

Yönlendirme Tabelası

Yönlendirme Tabelası

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme Tabelalası çeşitleri günlük yaşantımız içerisinde hemen her yerde sıkça karşılaştığımız ürünler arasında yer alıyor. Özellikle alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler ve benzeri kurumsal yerlerde sıkça yönlendirme tabelaları çeşitlerine rastlayabiliriz.

Işıklı, ışıksız veya fener tabela türlerinin bir arada kullanılarak özel şekilde tasarlandığı yönlendirme tabelaları sayesinde, insanların daha bir şekilde ilgili yere ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz. Yönlendirme tabelası çeşitleri sadece iç mekânlarda değil, dış mekânlarda da sıkça tercih edilmektedir.

İnsanların gitmek istedikleri yere kısa sürede gidebilmelerini sağlamak amacı ile özel olarak hazırlanan yönlendirme tabelaları farklı malzemeler tercih edilerek üretilmektedir. İhtiyaca ve tabela yönelik olarak en kaliteli ve en uygun fiyatlı yönlendirme tabelaları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yönlendirme Tabelaları Nelerdir?

Yönlendirme tabelaları nelerdir ve tabelalarda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar sıkça merak edilmektedir. Yönlendirme tabelaları yapılırken öncelik her zaman uzun süreli kullanım sunan ve dayanıklı malzemelerden üretilen ürünler olmalıdır.

Özellikle renklerin, sembollerin ve tabela üzerinde yer alan diğer tüm detayların uzun süre ilk günkü canlılık ile yer almasına dikkat edilmelidir. En çok tercih edilen yönlendirme tabelaları çeşitleri arasında iç ve dış yönlendirme modelleri yer almaktadır.

Trafikte, bina içlerinde ve büyük iş yerleri ile alışveriş merkezlerinde hem iç, hem de dış mekânda insanları yönlendirmek için yönlendirme tabelaları kullanılmaktadır.

Yönlendirme Tabelası Ne Demek?

Yönlendirme tabelası ne demek ve kullanım alanları ile ilgili tüm detaylar için yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Pek çok farklı alanda kullanılan yönlendirme tabelaları çeşitleri, kullanılacağı alana özgü tasarımlar ve renkler ile birbirinden ayrılmaktadır.

Ayrıca yönlendirme tabelaları yapılırken kullanılacağı sektöre ve yere göre en uygun malzeme seçimi üzerinde de durulması gerekmektedir. Yönlendirme tabelaları kullanılan alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • İç ve dış mekânlarda levha şeklinde yönlendirme tabelaları tercih edilmektedir. Özellikle sokak ve cadde isimlerinin de yine levha şeklinde ancak tabela sınıfı içerisnde üretildiğini söylemek mümkündür.
  • Otel, hastane, iş merkezi veya plaza gibi yerlerde yönlendirme tabelaları kullanılmaktadır. Bu alanlarda tercih edilen tabelalarda ise, genellikle kat, katlarda yaşayan veya hizmet veren isimler yer almaktadır. İnsanların bulmak istedikleri şirkete veya kişiye kısa sürede ulaşabilmesi için uygulanmaktadır.
  • Kamu yerlerinde insanların kolaylıkla gitmek istedikleri yerleri belirtmek için tercih edilmektedirler. Özellikle bu tür dış mekanlarda kullanılacak olan yönlendirme tabelaları, renk ve dikkat çekicilik olarak iç mekan uygulamalarından ayrılmaktadır.
  • İş merkezleri, okullar, fabrikalar, hastaneler, oteller ve diğer tüm benzeri kalabalık konut ve yapılarda çeşitli yerleri belli etmek için yönlendirme tabelaları kullanılmaktadır. Mağazaların nerede olduğu, yemek ve tuvalet yerlerinin nerede olduğu ve departmanların ayrıntılı yerlerini belli etmek için, yönlendirme tabelaları tercih edilmektedir.

Dekoratif Yönlendirme Tabelası

Dekoratif yönlendirme tabelası da yine gerek ilgili birime yönlendirmek gerekse estetik bir bütünlük sağlamak için kullanılan en popüler ürünler arasında yer almaktadır. Dekoratif yönlendirme tabelaları, genellikle alışveriş merkezlerinde daha sık karşımıza çıkmaktadır.

Kişisel işletmenizin sunmuş olduğu hizmetleri daha eğlenceli ve dikkat çekici bir şekilde tanıtmak istiyorsanız, dekoratif yönlendirme tabelaları modellerini de tercih edebilirsiniz. İstediğiniz gibi renk ve model seçimi yapabilir ve işletmenizin rakiplerden daha ön planda olmasını sağlayabilirsiniz.

Kat Yönlendirme Tabelaları

Kat yönlendirme tabelaları kurumsal binalarda tercih edilen en önemli ürünler arasında yer almaktadır. Ancak kat yönlendirme tabelaları sadece hastane, okul veya benzeri kurumsal binalarda değil, apartman veya plaza gibi yerlerde de tercih edilmektedir.

Alışveriş merkezlerinde de sıkça kat yönlendirme tabelaları görmek mümkündür. Özellikle toplu kullanım yerlerinde kat yönlendirme tabelaları kullanmak, insanların daha rahat bir şekilde ulaşmak istedikleri yere gidebilmelerini sağlamaktadır.

Bulunduğunuz yerden ulaşmak istediğiniz birimin nerede olduğunu daha kolay bir şekilde öğrenebilmek için kat yönlendirme tabelaları çeşitlerini kullanabilirsiniz. Kat yönlendirme tabelaları duvara monte olabileceği gibi, askılı olarak da tercih edilebilmektedir.

Dış Mekan Yönlendirme Tabelaları

Dış mekân yönlendirme tabelaları en geniş kullanım alanına sahip olan ürünlerdendir. Üniversite, hastane veya sanayi bölgelerinde iş yerlerinin ve birimlerin yerini net bir şekilde bulabilmeniz için dış mekân yönlendirme tabelaları kullanılmaktadır.

Kamu kuruluşlarında tercih edilen dış mekan yönlendirme tabelaları seçiminde her zaman, hava şartlarına karşı dayanıklı ve kaliteli malzemeler seçilmelidir. Ayrıca dış mekân yönlendirme tabelaları tasarımında etkili ve dikkat çekici renk ve görseller de dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında yer almaktadır.

İşyeri Yönlendirme Levhaları

İşyeri yönlendirme levhaları iç mekânlarda kullanım açısından müşterilere ve çalışanlara çok önemli avantajlar sunmaktadır. İşyeri yönlendirme tabelaları tasarımında sadece departman ve birim detayları yer almamaktadır. Özellikle yangın söndürücüler, çıkış merdivenleri veya diğer acil durumlarda kullanılacak olan alanların yerleri de yer almaktadır.

İşyeri yönlendirme tabelaları duvara, tavana veya uygun bir yere monte edilerek kullanılabilmektedir. Dış mekanlarda da kullanım için işyeri yönlendirme tabelaları kullanılabilmektedir.

Özellikle kişiselleştirebileceğiniz tabela türleri içinde yer alan işyeri yönlendirme tabelaları hazırlarken, net tasarımların olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede işyeri ile ilgili en önemli birimler ve diğer detaylar müşterileriniz tarafından kolaylıkla bulunabilmektedir.

Karışık ve net olmayan yönlendirme tabelaları hazırlanması ise, müşterileriniz tarafından verimli bir şekilde kullanılmayacaktır.

Yönlendirme Tabelaları Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yönlendirme tabelaları yaptırırken nelere dikkat edilmelidir ve etkili bir tabela tasarımı için en önemli unsurları sizler için açıkladık. Her ne kadar basit ve sade bir tasarıma sahip olsa da yönlendirme tabelaları tasarımı titizlik gerektirmektedir.

Özellikle net ve anlaşılır bir dil ile tasarım yapılmasına dikkat edilmelidir. İç mekânlarda kullanılan yönlendirme tabelaları çeşitlerinin, akşamları da dikkat çekmesi için mutlaka ışıklandırma ile desteklenmesinde yarar olacaktır.

Günümüzde klasik ışıklandırmaların yerini artık daha dikkat çekici neon ve LED ışık sistemleri almıştır. Bunun için yönlendirme tabelaları çeşitlerinin insanların ilgisini çekebilmesi için, dikkat çekici ışıklandırma sistemleri ile güçlendirilmesi gerekmektedir.

Kurumsal binalar dışında kişiselleştirilmiş bir yönlendirme tabela yaptırmak istiyorsanız, hedeflediğiniz tüm birimlerin kısa ve net bir şekilde tasarıma yer aldığından emin olmalısınız. Yönlendirme tabelaları, uzak veya yüksek bir mesafede olsa bile net bir şekilde insanları yönlendirebilmelidir.

Tasarım sırasında karışık ve fazla bilgilerin yer alması insanların da yönlerini karıştırmasına neden olabilmektedir. Bunun için gerek açık alanda, gerekse iç mekânlarda kullanılacak olan yönlendirme tabelaları çeşitlerinin en basit şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Yönlendirme tabelaları hazırlarken, ok işaretlerinden de yararlanılmasında fayda olacaktır. Alt veya üst kat ya da yan bölgeleri göstermek ve insanları yönlendirmek için, ilgi çekecek büyüklükte ve renkte mutlaka yönlendirme işaretlerine de tabelada yer verilmelidir.

Yönlendirme Tabelaları Fiyatları

Yönlendirme tabelaları fiyatları öncelikli olarak kullanılacak olan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca tasarlanması istenen yönlendirme tabelasının ebatları da yine fiyatlara büyük oranda etki edebilmektedir. Diğer teknik detaylar ve sizlerin özel istekleri de fiyatlara etki eden en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bütçe dostu fiyat tekliflerimizden yararlanmak ve en kaliteli yönlendirme tabelaları modelleri için, dilediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

tabela reklam
reklam tabela
tabela tasarım
ışıksız tabela
kutu harf tabela
kutu harf
led tabelacı
led tabelalar
tabela reklam
ışıklı tabela
inşaat tabelası
esenyurt tabelacı
istanbul reklamcı
açık hava reklam firmaları
outdoor reklam ajansları
beşiktaş tabelacı
bahçelievler tabelacı
tabelacı avcılar
avcılar tabelacı
ataşehir tabelacı
arnavutköy tabelacı
kartal tabelacı
tabelacı esenyurt
lightbox tabela
branda baskı
vinil baskı
branda afiş
vinil branda
branda tabela
reklam brandası
vinil baskı fiyatları
vinil baskı m2 fiyatı
vinil tabela m2 fiyatları
branda baskı m2 fiyatı
folyo baskı m2 fiyatı
uv baskı m2 fiyatı
reklam baskı fiyatları
çatı tabelası
yönlendirme tabelası
ahşap yön tabelası
yönlendirme tabelaları
ayaklı yönlendirme tabelası
oda tabelası
büyükçekmece tabelacı
esenler tabelacı
güngören tabelacılar
çekmeköy reklam tabela
beşiktaş reklam tabela
tabelacı bayrampaşa
bayrampaşa tabelacı
bakırköy tabelacı
merter tabelacı
tabelacılar
tabelacı
reklamcı
reklamcı tabelacı
tabelacı reklamcı
reklam tabela
istanbul reklamcılar
istanbul tabelacı
tabelacı istanbul
en yakın tabelacı
en yakın reklamcı
led tabelacı
tabelacı reklam
açıkhava reklamcılık
açık hava reklamcılığı
endüstriyel reklam
kutu harf
kutu harf tabela
kutu harf fiyatları
pleksi kutu harf
ışıklı kutu harf
paslanmaz kutu harf
fileli krom harf
çukurova kutu harf
krom harf tabela
fileli kutu harf
pleksi kutu harf fiyatları
tabela kutu harf
parapet inşaat
inşaat parapet
parapet firmaları
fuar stand tasarımı
ahşap fuar standı
fuar standı yapan firmalar
fuar stand firmaları
modüler fuar standı
fuar stand tasarimlari
fuar standı tasarım
yönlendirme tabelası
yönlendirme tabelaları
ahşap yön tabelası
ayaklı yönlendirme tabelası
yön tabelaları
kat yönlendirme tabelaları
ışıklı yönlendirme tabelası
bina içi yönlendirme tabelaları
tabelacı
casibom giriş
tabelacı fatih