Dükkan Tabelası Türleri, Tabela Nasıl Alınır? (2023) - Tabela Seç
Dukkan tabelasi 2

Dükkan Tabelası Türleri Neler? Dükkan Tabelası Nasıl Alınır? (2023)

Dükkan tabelası, hem iş yerlerinin estetik görünümleri açısından hem de dışarıdan gelecek müşteriyi kurumsal bir görünümle birlikte yerinde karşılamak açısından oldukça önemlidir. Eski zamanlarda basit tek tip baskı tabelalar yaygın olsa da artık popülerleşmiş ve daha teknolojik hale getirilmiş birçok dükkan tabelası türü bulunmaktadır.

Dükkan tabelası

İş yeri sahiplerinin en çok merak ettiği konular “Dükkan tabelası nasıl alınır?“, “Dükkan tabelası nasıl yapılır?” veya “Dükkan tabelası fiyatları ne kadar?” benzeri olmaktadır. Öncelikle dükkan tabelası almak için ne tür bir tabela almayı planladığınızı kararlaştırmanız gerekir. Günümüzde en çok tercih edilen tabela türleri ışıklı tabelalar olsa da dükkanınız için kullanabileceğiniz birçok tabela çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Işık kutulu harfleri içeren tabelalar,
  • Oyma tabela türleri,
  • Vinil germe tabelalar,
  • Totem tabelalar,
  • Foreks tabela çeşitleri

Ve benzerleri olarak listelenebilir. Kullanacağınız tabela türünü aklınızda netleştirmek veya bu konuda bir uzmana danışmak; dükkanınız için bir tabela almanız konusunda ilk adımı atmak için size yarar sağlar. Örneğin eğer estetik, renkli bir tabela tercihiniz varsa ışık kutulu harfleri içeren tabelaları tercih edebilirsiniz.

Dukkan tabelasi 4

Güzel bir baskıyla birlikte gerilmiş şekilde dükkanınızı yansıtacak tabela ihtiyacınız varsa vinil germe tabelaları tercih etmeniz mümkündür. Her tabela türünün birbirinden farklı görünümleri ve birbirinden farklı sistemleri bulunmaktadır. Aşağıda tabela türlerini ve nasıl tabela alabileceğinizi görüntüleyebilir, bu alanda uzman ekibiyle profesyonel bir şekilde hizmet veren TabelaSec ile iletişime geçerek ihtiyacınıza en uygun tabela çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Tabela Türleri Neler, Dükkan Tabelası Nasıl Alınır?

En çok tercih edilen tabela türleri ışıklı kutulu harf, oyma tabela, totem tabela, vinil germe tabela ve foreks tabela olmaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi her tabela türünün birbirinden farklı sistemleri ve hazırlanış şekilleri bulunmaktadır. Peki, ışıklı kutulu harf, oyma tabela, totem tabela, vinil germe tabela veya foreks tabela ne anlama gelmektedir, ne işe yarar?

İlginizi Çekebilir;  Tabela Tercihinde Dükkanın Konumunun Önemi

1.Işıklı Kutulu Harf Tabelalar

Işıklı harf tabelalar genelde üç boyutlu şekilde hazırlanmaktadır. Günümüzde özellikle modern yapılarda en sık tercih edilen tabela türlerinden biri ışıklı kutulu harf tabelalar olmaktadır. Her ne kadar “Kutu harf tabela” denildiği zaman “Işıklı kutulu harf tabela” ürünü akıllara gelse de bu tabela türü hem ışıklı, hem ışıksız üretilebilmektedir. Tabii ki ışıklı türler daha fazla tercih edilmektedir. Neon tabela olarak da bilinen bu ürünlerde alüminyum, pleksi, paslanmaz veya dekota kullanılmaktadır.

2. Oyma Tabelalar

Tercih edilme sıklığına göre diğer tabelalar arasından ikinci sırada oyma tabela gelmektedir. Oyma dükkan tabelaları genelde kompozit veya alüminyum gibi sağlam zeminler üzerinde oyma işlemi yapılmasının ardından ortaya çıkarılmakta; günümüzde birçok modern iş yeri ve yapının dışında karşımıza çıkmaktadır.

3. Vinil Germe Tabela

Üretimi dijital baskı sistemlerine dayanan bu tabela türü şase içindeki dört kenarda germe işlemi yaparak üretilmektedir. Vinil germe tabelalar, dükkan tabelası konusunda en sık tercih edilen ve özellikle geçmişten günümüze varlığını sürdüren popüler ürünler arasındadır.

4. Foreks Tabelalar

Dekota tabela adıyla da bildiğimiz, kesilen logoların ya da isimlerin foreks ürün üzerine eklenmesi ve renkli folyolara sarılması sonucu üretilen foreks tabelalar; oldukça yaygın kullanılmaktadır. Foreks tabelalar aynı zamanda kutu harf yapımında da kullanılabilmektedir. Kurumsal alanda özellikle estetik, şık bir görünüme sahip tabela türü arayan firmalar için foreks tabelalar tavsiye edilmektedir.

5. Totem Tabelalar

Özellikle yol kenarlarında görülen, bir direkten ve direk üzerinde bulunan kutudan oluşan totem tabela türleri hem ön, hem de arka tarafta firma reklamı veya tanıtımlarınızı yapabilmeniz için harika bir seçim olacaktır. Totem tabelaları özellikle AVM’lerde, şehirler arası yolculuklarda sıklıkla görebiliriz.

İlginizi Çekebilir;  Güzellik Salonu Tabela Örnekleri 2023
Dukkan tabelasi

Sıklıkla kullanılan, işletmeler tarafından farklı amaçlara veya farklı görünümlere göre üretilerek tercih edilebilen beş tabela türü yukarıdaki gibidir. İşletmesi için bir tabela almak isteyenler, bu ürünler arasında hem iş yerlerine göre hem de kişisel tercihlerine göre bir seçim yapabilir ve ardından TabelaSeç gibi bu alanda profesyonel üretim merkezlerine başvurarak dükkan tabelası sahibi olabilirler.

Dükkan Tabelası Nasıl Alınır?

Dükkan tabelası alırken, mutlaka firmaların kurumsal kimlikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Firmanız için bir kurumsal kimlik sahibiyseniz; tabela tasarımı yaparken buna uyumlu hareket etmeniz gerekir. Tabelaların asıl amacı müşterilere işletmeyi en iyi şekilde yansıtabilmek, etkileyici bir görünümle müşterileri iş yerine çekebilmek ve aynı zamanda iş yerine uyumlu bir tamamlayıcı görünüm elde etmektir. Bu nedenle dükkan tabelası alırken kişisel zevkleriniz, renk tercihleriniz gibi seçimlerin yanı sıra bu tür detayları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Dukkan tabelasi 3

Dükkanınız veya iş yeriniz için tabela almaya karar verdiğinizde, ilk iş bu alanda uzmanlaşmış ve TabelaSeç gibi profesyonel bir ekibi bulunan üreticiler ile çalışmak olmalıdır. Çalışacağınız kuruluşun, tabelanızın tasarımından üretimine ve montajına dek her işlem için iyi seviyede bilgi sahibi olması gerekir. Tabela satın almak istiyorsanız, yukarıda verilen önemli bilgilerden de yola çıkarak tabela seçimini yaptıktan sonra öncelikle uzman tasarımcınıza danışıp firmanıza uygun bir tasarım hazırlamak olacaktır.

Tasarım sürecinin tamamlanmasının ardından sıradaki iş, ürünün üretilmesi aşamasıdır. Üretim esnasında mutlaka bu konuda profesyonel biri olmalı, oluşabilecek hataları minimum seviyede tutmalı ve üretimde hataya yer vermemelidir. Üretimin ardından tabelanın montaj süreci başlayacak, ürününüz iş yerinde seçeceğiniz alana monte edilerek süreç tamamlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tabela reklam
reklam tabela
tabela tasarım
ışıksız tabela
kutu harf tabela
kutu harf
led tabelacı
led tabelalar
tabela reklam
ışıklı tabela
inşaat tabelası
esenyurt tabelacı
istanbul reklamcı
açık hava reklam firmaları
outdoor reklam ajansları
beşiktaş tabelacı
bahçelievler tabelacı
tabelacı avcılar
avcılar tabelacı
ataşehir tabelacı
arnavutköy tabelacı
kartal tabelacı
tabelacı esenyurt
lightbox tabela
branda baskı
vinil baskı
branda afiş
vinil branda
branda tabela
reklam brandası
vinil baskı fiyatları
vinil baskı m2 fiyatı
vinil tabela m2 fiyatları
branda baskı m2 fiyatı
folyo baskı m2 fiyatı
uv baskı m2 fiyatı
reklam baskı fiyatları
çatı tabelası
yönlendirme tabelası
ahşap yön tabelası
yönlendirme tabelaları
ayaklı yönlendirme tabelası
oda tabelası
büyükçekmece tabelacı
esenler tabelacı
güngören tabelacılar
çekmeköy reklam tabela
beşiktaş reklam tabela
tabelacı bayrampaşa
bayrampaşa tabelacı
bakırköy tabelacı
merter tabelacı
tabelacılar
tabelacı
reklamcı
reklamcı tabelacı
tabelacı reklamcı
reklam tabela
istanbul reklamcılar
istanbul tabelacı
tabelacı istanbul
en yakın tabelacı
en yakın reklamcı
led tabelacı
tabelacı reklam
açıkhava reklamcılık
açık hava reklamcılığı
endüstriyel reklam
kutu harf
kutu harf tabela
kutu harf fiyatları
pleksi kutu harf
ışıklı kutu harf
paslanmaz kutu harf
fileli krom harf
çukurova kutu harf
krom harf tabela
fileli kutu harf
pleksi kutu harf fiyatları
tabela kutu harf
parapet inşaat
inşaat parapet
parapet firmaları
fuar stand tasarımı
ahşap fuar standı
fuar standı yapan firmalar
fuar stand firmaları
modüler fuar standı
fuar stand tasarimlari
fuar standı tasarım
yönlendirme tabelası
yönlendirme tabelaları
ahşap yön tabelası
ayaklı yönlendirme tabelası
yön tabelaları
kat yönlendirme tabelaları
ışıklı yönlendirme tabelası
bina içi yönlendirme tabelaları
casibom
tabelacı fatih