İşletmeler İçin Yönlendirme Tabelaları Ne İşe Yarar? | Tabela Seç
yonlendirme levhalari ankara

İşletmeler İçin Yönlendirme Tabelaları Ne İşe Yarar?

Yönlendirme tabelaları sağlamış oldukları avantajlar ile sıklıkla tercih edilirler. Bu tabelalar kişilerin yönlendirilmesinde kullanılan ve özel olarak tasarlanan tabela türleridir. İşletmelerde kullanılan bu tabelalar sayesinde işletmeler hem kendi tanıtımını yaparken hem de insanların kolay şekilde yönlerinde bulmalarını sağlarlar.

Yönlendirme Tabelası Nedir?

Tabelalar dükkanların ve işletmelerin tanıtımının yapılmasında tercih edilen araçlardır. Bu tabelalarda amaçlarına göre farklı şekillerde ve tasarımlarda üretilirler. Kullanılan bazı tabelalarda işletme hakkında ilginç mesajlara yer verilirken bazı tabelalar işletmenin sunmuş olduğu hizmetleri açıklamak amacıyla tasarlanır. Yönlendirme tabelaları ise reklam veya pazarlama amacıyla kullanılan tabelalar değildir. Bu tabelaların temel amacı insanları yönlendirmektir. Tabelalarda işletme içerisinde nerede bulunduğunuz veya gitmek istediğiniz yere nasıl ulaşabileceğinize dair yönlendirmelere yer verilir. İşletme içerisinde lavabonun nerede olduğunun belirtilmesi veya dinlenme alanının bulunabilmesi için hangi yolun takip edilmesi gibi önemli bilgilerin öğrenilebilmesi için yönlendirme tabelalarına başvurulur. Bu tabelalar herkesin görebileceği bir yere asılır ve bu sayede hem iç mekanda hem de dış mekanda işletme için önemli olan noktaların insanlar tarafından daha kolay şekilde bulunması sağlanır.

851 hastane ici yonlendirmeler D

Yönlendirme amacıyla kullanılan bu tabelalar işletmelerin tercihlerine bağlı olarak farklı şekillerde tasarlanabilir. Tasarlanan bu tabelalar sayesinde hem iç mekanda hem dış mekanda müşterilerin ulaşmak istedikleri noktalara daha kolay şekilde bulabilmeleri sağlanır.

Yönlendirme Tabelalarının Özellikleri

Yönlendirme tabelaları iç mekanlarda ve dış mekanlarda müşterilerin ulaşmak istedikleri noktalara daha kolay şekilde ulaşabilmeleri için kullanılan tabela türleridir. Bu tabelalar kullanıldıkları yerlere bağlı olarak farklı tasarımlara sahip olurlar. İşletme içerisinde kat yön tabelaları kullanıldığında işletme içerisinde yöneticinin odasının nerede olduğu veya işletme içerisinde dinlenebileceğiniz alanın neresi olduğunu daha kolay şekilde bulabilirsiniz.

Yönlendirme tabelalarının kullanım amaçları arasında işletmede herhangi bir yangın veya deprem meydana geldiğinde kişilerin toplanacağı yerleri daha kolay şekilde bulmalarını sağlamak da gösterilir. Kullanılan bu tabelalar sayesinde işletme içerisinde olası bir yangın durumunda yangın merdiveninin nerede olduğunu bu tabelaları takip ederek bulabilmek mümkündür. Ayrıca deprem durumunda kişilerin toplanabileceği alanları yine bu tabelalar kullanarak bulmaları mümkündür.

İlginizi Çekebilir;  Branda Tabela Detaylı Rehber 2023

Yönlendirme Tabelalarının Türleri

Yönlendirme tabelaları işletmeler için olmazsa olmaz tabela türleri arasında yer alır. Bu tabelalar işletme içerisinde kullanılabilecekleri gibi işletme dışında da kullanılarak işletmenin daha kolay şekilde bulunmasını sağlayabilirler. İşletmelerde kullanılabilecek tabela türleri ise şu şekilde açıklanabilir

İşletmelerde kullanılan yönlendirme tabelalarının ilki kapı üzerlerine asılan tabela türleridir. Bu tabela türleri içerisinde çeşitli unvanlar yazar ve bu sayede işletmede yönetici veya diğer departmanlara ulaşabilmek daha kolay hale gelir.

İşletmelerde ayrıca uyarı amacıyla kullanılan tabelalarda yer alır. Bu tabelalar işletme içerisinde sigara içilmemesi veya yüksek sesle konuşulmaması gibi uyarıların işletmeyi ziyaret eden kişilere açıklanabilmesi için tercih edilirler.

yonlendirme 56

Yönlendirme tabelalarının bir diğer kullanım alanı ise yangın merdivenini ve yangın çıkışını belirtmek amaçlıdır. İşletme içerisinde farklı noktalara yerleştirilen yangın tabelaları sayesinde olası bir yangında kısa süre içerisinde yangın çıkışına ulaşabilmek mümkündür.

Yön tabelaları arasında ayrıca merdivenlerde kullanılan ve bu sayede kişilerin hangi katta olduğunu tespit edebilmesini sağlayan tabelalarda yer alır. Bu tabelalar işletmeyi ziyaret eden kişilerin hangi katta olduğunu ve bu kat içerisinde hangi birimlerin yer aldığını anlayabilmeleri için yerleştirilen tabela türleridir.

Merdivenlere yerleştirilen yönlendirme tabelalarına ek olarak katlarda odaların yerinin tespit edilmesini sağlayan bazı tabelalarda bulunur. Bu tabelalar sayesinde o katta hangi odaların bulunduğu ve odaların ne tarafta olduğunu daha kolay şekilde bulabilmek mümkün olur.

Yönlendirme amacıyla kullanılan bu tabelalar amaçlarına göre sıralanabilecekleri gibi tabelaların üretiminde kullanılan ürünlere göre de sıralanabilirler. Yönlendirme tabelalarını tasarımlarına göre sıralandırılmasında ilk sırada ışıklı ve ışıksız tabelalar yer alır. Işıklı ve ışıksız tabelaları ek olarak ayaklı bilgilendirme tabelaları da bulunur. Ayrıca kullanılan tabelaların ahşap veya farklı bir malzemeden üretilmesi de bu tabelanın çeşitlenmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir;  Ahşap Tabela Detaylı Rehber 2023

Dekoratif Yönlendirme Tabelalarının Kullanımı

Yönlendirme tabelalarının farklı amaçlarla kullanıldığını söyleyebilmek mümkündür. Bu tabelalar işletmenin dışına yerleştirildiğinde işletmeye erişimi kolaylaştırır. Ancak yönlendirmek tabelalarının tek amacı işletmenin yerini bulmak olarak açıklanamaz. Özellikle iç mekanlarda bulunan ve dekoratif amaçla kullanılan pek çok yönlendirme tabelası bulunur. Dekoratif amaçla kullanılan bu yön tabelaları işletmenin mesajını vermek için kullanılabilir. Özellikle restoran veya kafe gibi mekanlarda kullanılan bu dekoratif yön tabelaları sayesinde ortama şık bir görünüm katabilmek mümkündür.

Kat Yönlendirme Tabelalarının Kullanımı

Büyük işletmelerde kullanılan kat yönlendirme tabelalarının temel amacı hangi katta bulunulduğunu kolayca anlaşılmasıdır. İşletmeler yerleştirmiş oldukları tabelalar sayesinde işletme içerisinde gezinebilmeyi daha kolay hale getirirler. Ayrıca tabelalara bulunan katta hangi odaların bulunduğu da yazılarak işletme yöneticisi veya farklı departmanları ziyaret etmek isteyen kişilerin daha kolay şekilde bu odaları bulmaları da sağlanabilir. Katlara yönlendireceksiniz kat yönlendirme tabelalarını ayaklı olarak tercih edebileceğiniz gibi duvara monte halde de kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz bu tabelalar sayesinde işletme içerisinde gezinebilmeyi daha kolay hale getirebilir bu sayede de müşterilerinizin işletme içerisinde kaybolmadan kısa süre içerisinde yönlerini bulmasını sağlayabilirsiniz.

Dış Mekan Yönlendirme Tabelalarının Kullanımı

İşletmelerde kullanılan yön tabelaları iç mekanlarda kullanılabilecekleri gibi dış mekanlarda da kullanılabilirler. Dış mekanda kullanılan yönlendirme tabelalarının temel amacı işletmenin yerinin net bir şekilde bulunabilmesini sağlamaktır. İşletmenin dışına yerleştirilen bu tabelalar sayesinde işletmeye nasıl ulaşabileceği hakkında müşterileri net bilgilere sahip olmaları sağlanır. İşletmeler dış mekanlarda kullanacakları bu tabelaları olumsuz hava koşullarına dayanıklı malzemelerden seçmelidir. Ayrıca dış mekanlarda kullanılan bu tabelaların dikkat çekici renkler kullanılarak tasarlanması işletmenin daha fazla kişi tarafından dikkat çekmesini de sağlayacaktır.

kadikoy tabela216 33 1181 x 977

İşletme İçerisinde Yönlendirme Tabelalarının Kullanımı

İşletme içerisinde kullanılan yön tabelası sayesinde müşterilerin ve çalışanların işletme içerisinde daha hızlı şekilde hareket etmesi sağlanabilir. Kullanılan bu tabelalar sayesinde hangi katta hangi defa tenin bulunduğu ve bu departman içerisinde hangi birimlerin yer aldığı kolaylıkla tespit edilebilir. Ayrıca tabelalar işletme içerisinde güvenlik amacıyla da kullanılabilir. Başta yangın merdivenlerinin daha kolay tespit edilebilmesi için yerleştirilen tabelalar olmak üzere acil durumlarda hangi alanlarda toplanılması gerektiğini daha kolay bulmaya yarayan tabelalarda işletme içerisine yerleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir;  2. El Kayan Yazı Tabela Detaylı Rehber 2023

İşletme içerisine yerleştirilecek olan tabelalar ayaklı olarak tercih edilebileceği gibi tavana asılabilir veya duvarlara monte edilebilir. Bu tabelalar dükkanın tasarımı ile uyumlu olarak seçildikleri takdirde hem şık bir görünümü sağlar hem de işletme içerisinde meydana gelebilecek karışıklıkları ortadan kaldırır.

Tabela Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yönlendirme tabelaları işletmeler için sağladıkları avantajları ile sıklıkla tercih edilen tabelalar arasında yer almayı başarmışlardır. Bu tabelaların seçiminde bazı noktalara dikkat edilerek tabelaların işletme için daha efektif olarak kullanılması sağlanabilir. Yön tabelalarının seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde açıklanabilir:

  • Tabela içerisinde net bir dil kullanılmalıdır
  • Kullanılan tabelaların akşamları da net şekilde görülebilmesi için ışıklandırma sistemleri kullanılmalıdır
  • Tabelaların daha fazla dikkat çekmesi için LED lambalar ile aydınlatılmaları sağlanabilir
  • Tabelalar içerisinde kısa metinlere yer verilmelidir
  • Tabelalar uzak mesafeden dahi okunabilecek büyüklükte yazılar içermelidir
  • Müşterilerinde çalışanların kafasını karıştıracak karmaşık bilgilere tabela içerisinde yer verilmemelidir
  • Tabela tasarımında ok işaretlerine yer verilmesi ile müşteri ve çalışanların işletme içerisinde daha hızlı şekilde hareket etmeleri sağlanmalıdır
  • Kullanılacak tabelalar ilgi çekici büyüklükte olmalı bu sayede de yönlendirme işlemini daha kısa süre içerisinde gerçekleştirmelidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tabela reklam
reklam tabela
tabela tasarım
ışıksız tabela
kutu harf tabela
kutu harf
led tabelacı
led tabelalar
tabela reklam
ışıklı tabela
inşaat tabelası
esenyurt tabelacı
istanbul reklamcı
açık hava reklam firmaları
outdoor reklam ajansları
beşiktaş tabelacı
bahçelievler tabelacı
tabelacı avcılar
avcılar tabelacı
ataşehir tabelacı
arnavutköy tabelacı
kartal tabelacı
tabelacı esenyurt
lightbox tabela
branda baskı
vinil baskı
branda afiş
vinil branda
branda tabela
reklam brandası
vinil baskı fiyatları
vinil baskı m2 fiyatı
vinil tabela m2 fiyatları
branda baskı m2 fiyatı
folyo baskı m2 fiyatı
uv baskı m2 fiyatı
reklam baskı fiyatları
çatı tabelası
yönlendirme tabelası
ahşap yön tabelası
yönlendirme tabelaları
ayaklı yönlendirme tabelası
oda tabelası
büyükçekmece tabelacı
esenler tabelacı
güngören tabelacılar
çekmeköy reklam tabela
beşiktaş reklam tabela
tabelacı bayrampaşa
bayrampaşa tabelacı
bakırköy tabelacı
merter tabelacı
tabelacılar
tabelacı
reklamcı
reklamcı tabelacı
tabelacı reklamcı
reklam tabela
istanbul reklamcılar
istanbul tabelacı
tabelacı istanbul
en yakın tabelacı
en yakın reklamcı
led tabelacı
tabelacı reklam
açıkhava reklamcılık
açık hava reklamcılığı
endüstriyel reklam
kutu harf
kutu harf tabela
kutu harf fiyatları
pleksi kutu harf
ışıklı kutu harf
paslanmaz kutu harf
fileli krom harf
çukurova kutu harf
krom harf tabela
fileli kutu harf
pleksi kutu harf fiyatları
tabela kutu harf
parapet inşaat
inşaat parapet
parapet firmaları
fuar stand tasarımı
ahşap fuar standı
fuar standı yapan firmalar
fuar stand firmaları
modüler fuar standı
fuar stand tasarimlari
fuar standı tasarım
yönlendirme tabelası
yönlendirme tabelaları
ahşap yön tabelası
ayaklı yönlendirme tabelası
yön tabelaları
kat yönlendirme tabelaları
ışıklı yönlendirme tabelası
bina içi yönlendirme tabelaları
casibom
tabelacı fatih