Dükkan Tabelası Ne Zaman Yenilenmeli? | Tabela Seç
pleksi isikli tabela 2

Dükkan Tabelası Ne Zaman Yenilenmeli?

Dükkan tabelası yenileme işlemi sayesinde hasar görmüş veya eskimiş tabelaların yenilenmesi sağlanabilir. Tabelaları dükkanların dikkat çekmesini sağlayan en önemli unsurlar olduklarından tabelalarda meydana gelebilecek olumsuz bir durum dükkanın dikkat çekme olasılığını da düşürecektir.

Tabelalar Neden Yenilenir?

Dükkan tabelası yenileme işlemi tabelalarda meydana gelebilecek çeşitli sorunlar nedeniyle ihtiyaç duyulan bir işlem türüdür. Tabelalar kullanıldığı dükkanların reklamını yapmak ve dükkanları ilgi çekici hale getirebilmek için tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünlerin ilgi çekici olabilmesi için her daim yeni görünmeleri ve canlı renklere sahip olmaları gerekmektedir. Tabelalarda meydana gelebilecek olan bazı sorunlar tabelaların yenilenmesini gerekte kılabilir. Tabelalarda yenilenme işleminin gerçekleştirilebilmesine neden olan durumlar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Tabelalarda kullanılan yazıların silinmesi
 • Tabela içerisinde bulunan harften herhangi bir yazının silinmesi
 • Tabelanın zemininde kullanılan rengin solmaya başlaması
 • Işıklı tabelalarda devre elemanlarında meydana gelen problemler
 • Led ışıklı tabelalar da kullanılan ışıkların zarar görmesi
 • Tabela içerisinde yeni isimlerin veya unvanların eklenecek olması
 • Tabelalarda bulunan unvan veya isimlerin kaldırılması gerekmesi
 • Tabelalarda göçük veya kırılma gibi durumlarla karşılaşılması
 • Tabela ebadının dükkan ile uyumlu olmaması
 • Tabelanın belirlenen kurallara aykırı olması
722504a2d2fe7d7a2787d7d71566dfaf

Yenilenme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilebilir?

Dükkan tabelası yenileme sayesinde dükkanlarda kullanılan tabelalar hem dükkanın ruhunu yansıtabilmesi hem de ilgi çekici olmasına ne ile tercih edilen ürünlerdir. Dükkanların dışında veya içlerinde kullanılan bu tabelalar etkileyici görünümlere sahip oldukları sürece ilgi çekmeye devam ederler. Tabelalarda meydana gelen renk solması veya şekil bozukluğu gibi nedenlerle tabelaların yenilenmesi işlemi gerçekleştirilmelidir. Tabelaların yenilenmesi işleminde tabelalarda gerçekleştirilebilecek değişimler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Tabelalarda meydana gelen yazısı silinmeleri tamir edilerek yazıların daha kolay okunabilir hale getirilmesi sağlanır
 • Tabelada herhangi bir kelimede meydana gelen bir harf eksikliği tamir edilir bu sayede de anlamı yanlışlarının ortaya çıkması engellenir
 • Tabelalarda kullanılan zemin renklerinin soğuması durumunda tabelalar boyanabilir bu sayede de canlı renklere bir zemine sahip olan tabelalar elde edilebilir
 • Led tabelalar veya ışıklı tabelalarda meydana gelen bu devre elemanlarındaki problemler çözülerek bu tabelaların parlaması sağlanabilir
 • Tabelalarda isim ve unvanların çıkarılması gerektiğinde tabelalar yenilenerek dükkan hakkında güncel bilgilere bu tabelalarda yer verilebilir
 • Dükkanlarda kullanılan tabelalarda çarpma veya kırılmaya bağlı hasarlar olması durumunda tabelads gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra tabelaların yeni bir görünüme kavuşması sağlanabilir
 • Dükkanların dış cephesinde kullanılan tabelaların ebatlarının büyük veya küçük olması gibi durumlarda yenileme işlemi sayesinde dükkan ile en uyumlu ebatsız sahip olan tabelaların tasarlanması sağlanabilir
İlginizi Çekebilir;  Açık Hava Reklamcılığında Etkili Yönlendirme Tabela Uygulamaları
Isikli Kompozit Tabela

Işıklı Tabelaların Yenilenmesi

Dükkan tabelası yenileme işlemi dükkanda kullanılan tabelaların çeşitlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Dükkanlarında ışıklı tabelada kullanılan kişiler ışıklarda meydana gelebilecek olan çeşitli problemler nedeniyle tabelalarını değiştirmek zorunda kalabilirler. Işıklı tabelalar ışıkların bozulması, ışık renginin eskisi kadar beğenilmemesi veya ışık miktarının bulunan bölgeye yeterli gelmemesi durumunda yenilenebilir. Işıklı tabelalar dikkat çekici tabelalar olduklarından dolayı yenileme işlemi sırasında oldukça dikkatli olmalıdır.

Işıklı tabelaların yenilenmesi işleminde öncelikle tabelanın iç mekanda mı yoksa dış mekanda mı kullanıldığına bağlı olarak yenileme işlemi gerçekleştirilir. Dış mekanda kullanılacak olan ışıklı tabelaların yenilenmesi işleminde tabelalarda bulunan ışıkların olumsuz hava koşullarına karşı dirençleri olarak tercih edilmesinde fayda vardır. İç mekanda kullanılacak olan tabelalar ise daha dikkat çekici renklere sahip olmalıdır. Tabela yenileme işlemi sayesinde eskimiş olan tabelalarınızın daha şık ve ilgi çekici bir hale bürünmesini sağlayabilirsiniz.

Led Işıklı Tabelaların Yenilenmesi

Dükkanların daha ilgi çekici hale gelebilmesini sağlamak için led ışıklı tabelalarda sıkça tercih edilen tabela türleridir. Led ışıklı tabelalarda pek çok rengi bir arada kullanılabilir ve bu sayede tabelaların dikkat çekici bir görünüm elde etmeleri sağlanır. Özellikle dış mekanlarda kullanılan led ışıklı tabelalar sayesinde dükkanların daha ilgi çekici bir hal alması sağlanmaktadır. Led ışıklı tabelalarda kullanılan ışıklarda problem yaşanması veya ışık renginin değiştirilmek istenmesi durumunda tabela yenileme işlemi gerçekleştirilebilir. Tabela yenileme işlemi sayesinde dükkanda kullanılan led ışıklı tabelalarda bulunan ışıkların tamir edilmesi sağlanabilir. Işıkların tamir edilmesine ek olarak bu tabelalarda kullanılan ışık renkleri de daha ilgi çekici hale getirilebilir. Uzun ömürlü olan led ışıklı tabelaların yenilenmesi sayesinde canlı görünüme sahip tabelalar elde edilebilir bu sayede de dükkanların reklamı daha kolay şekilde yapılabilir.

İlginizi Çekebilir;  Dükkan Tabela, Led Tabela ve Reklam Fiyatları 2023

Neon Işıklı Tabelaların Yenilenmesi

Neon ışıkta tabelalar genellikle güzellik merkezleri veya spor salonları ne gibi alanlarda ilgi çekmek amacıyla kullanılan tabela türleridir. Güzellik merkezleri ve spor salonlarına ek olarak pek çok dükkanda dikkat çekmek amacıyla da kullanılan bu tabelalar bazı deformasyonlar yaşamaları nedeniyle eski bir görünüme kavuşabilirler. Neon ışıklı tabelalar özellikle geceleri dikkat çekmeyi sağladıklarından dolayı ışıklarında meydana gelebilecek herhangi bir problem kısa süre içerisinde yenilenmelidir. Neon ışıklı tabelaların yenilenme sürecinde öncelikle tabelaların neden yalnızca tespit edilmelidir. Tabelaların devre elemanlarında herhangi bir problem varsa öncelikle bu problem tespit edilir mi devre elemanlarının düzgün şekilde çalışabilmesi için gerekli tamir işlemleri gerçekleştirilir. Devre elemanlarından sonra neon ışıkların renkleri değiştirilebilir ve bu sayede daha dikkat çekici neon ışıklı tabelalar elde edilebilir.

piksel

Harfli Tabelaların Yenilenmesi

Harfli tabelalar genellikle su iç mekanların girişlerinde kullanılan tabela türleridir. Bu tabelalar estetik bir görünüme sahip olmaları ve içerisinde kullanılan renklerin yoğunluğunu fazla olması nedeniyle tercih edilirler. Bu tabelalar tasarlanırken farklı renklerdeki harfler yan yana getirilebileceği gibi aynı renkte harflerin de yan yana getirilmesi ile şık bir görünüm elde edebilmek mümkündür. Harfli tabelalarda kullanılan harflerden herhangi birinin eksik olması veya harflerde kullanılan renklerin solması nedeniyle tabelaların yenilenme işlemine tabi tutulması gerekebilir. Harfli tabelaların yenilenebilmesi için öncelikle eksik harflerin tamamlanması ve bu şekilde tabelanın eksiksiz görünmesi sağlanabilir. Tabelada kullanılan harflerin tamamlanmasının ardından harflerden meydana gelen renk solmalarının da tahmin edilmesi sayesinde harfli tabelalar İlk günkü görünümüne kavuşabilirler. Harfli tabelaların yenilenme sürecinde tabelaları isim veya unvan eklenmesi gibi işlemler nedeniyle de tabelaların yenilenmesi talebinde bulunulabilir.

Tabelalar içerisinde isim veya unvan eklenmesi durumunda önceden kullanılan harfler ve yazı boyutu ile uyumlu olan isim veya unvanlar tabela içerisinde yerleştirilir. Tabelada kullanılan eski harfler ve kullanılan yeni harflerin uyum içerisinde olması sayesinde tabela şık bir görünüme kavuşur. Harfli tabelalarda isim veya unvan eklenmesi durumuna ek olarak tabelada bulunan iletişim bilgilerinin değiştirilmesi gerektiği durumlarda da yenilenme işleminin yapılmasında fayda vardır. Tabelanın kullanıldığı dükkanın iletişim numaralarında bir değişiklik meydana geldiği durumda tabelada yer alan iletişim numarasını mutlaka değiştirilmesi gerekir. Tabelada bulunan iletişim numarasını değiştirilebilmesi için tabelanın yenilenme işlemine tabi tutulması bu sayede de müşterilerin yeni irtibat numarası sayesinde dükkanın sahiplerine kolayca ulaşabilmesi sağlanır.

İlginizi Çekebilir;  Cafe Tabela Tasarımları ve Örnekleri 2023

Tabelaların Yenilenme Süreci Nasıl Yürütülür?

Dükkan tabelası yenileme işlemi için alanında profesyonel olan bir firmadan hizmet almak gerekmektedir. Tabelaların tasarlanmasında ve yenilenmesinde hizmet veren bir firmadan alınan hizmet sayesinde tabelaların daha dikkat çekici hale getirilmesi sağlanabilir. Tabelaların yenilenme sürecinde öncelikle tabelalarda meydana gelen problemlerin tespit edilmesi ile ilk adım atılır. Tabelalarda meydana gelen problemlerin tespit edilmesinin ardından gerekli tamirat ve yenileme işlemlerini nasıl yapılacağı hakkında dükkan sahipleri bilgilendirilir. Alanında profesyonel olan firma tarafından verilen hizmet sayesinde tabelaların yenilenme sürecini nasıl yürütüleceği ve yenilenme sürecinin ne kadar süreceği hakkında net bilgilere sahip olabilmek mümkündür.

Almış olduğunuz hizmet sayesinde iç mekanda veya dış mekanda kullanılacağınız tabelaların demode bir görünümden modern bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tabelalarınızda meydana gelen kırılma veya yamulma gibi problemleri de yenileme işlemi ile ortadan kaldırabilmeniz mümkündür. Dükkanınızda kullanacağınız tabelaların yenilenmesi sayesinde kullanacağınız tabelalar hem daha modern bir görünüme kavuşur hem de daha dikkat çekici hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tabela reklam
reklam tabela
tabela tasarım
ışıksız tabela
kutu harf tabela
kutu harf
led tabelacı
led tabelalar
tabela reklam
ışıklı tabela
inşaat tabelası
esenyurt tabelacı
istanbul reklamcı
açık hava reklam firmaları
outdoor reklam ajansları
beşiktaş tabelacı
bahçelievler tabelacı
tabelacı avcılar
avcılar tabelacı
ataşehir tabelacı
arnavutköy tabelacı
kartal tabelacı
tabelacı esenyurt
lightbox tabela
branda baskı
vinil baskı
branda afiş
vinil branda
branda tabela
reklam brandası
vinil baskı fiyatları
vinil baskı m2 fiyatı
vinil tabela m2 fiyatları
branda baskı m2 fiyatı
folyo baskı m2 fiyatı
uv baskı m2 fiyatı
reklam baskı fiyatları
çatı tabelası
yönlendirme tabelası
ahşap yön tabelası
yönlendirme tabelaları
ayaklı yönlendirme tabelası
oda tabelası
büyükçekmece tabelacı
esenler tabelacı
güngören tabelacılar
çekmeköy reklam tabela
beşiktaş reklam tabela
tabelacı bayrampaşa
bayrampaşa tabelacı
bakırköy tabelacı
merter tabelacı
tabelacılar
tabelacı
reklamcı
reklamcı tabelacı
tabelacı reklamcı
reklam tabela
istanbul reklamcılar
istanbul tabelacı
tabelacı istanbul
en yakın tabelacı
en yakın reklamcı
led tabelacı
tabelacı reklam
açıkhava reklamcılık
açık hava reklamcılığı
endüstriyel reklam
kutu harf
kutu harf tabela
kutu harf fiyatları
pleksi kutu harf
ışıklı kutu harf
paslanmaz kutu harf
fileli krom harf
çukurova kutu harf
krom harf tabela
fileli kutu harf
pleksi kutu harf fiyatları
tabela kutu harf
parapet inşaat
inşaat parapet
parapet firmaları
fuar stand tasarımı
ahşap fuar standı
fuar standı yapan firmalar
fuar stand firmaları
modüler fuar standı
fuar stand tasarimlari
fuar standı tasarım
yönlendirme tabelası
yönlendirme tabelaları
ahşap yön tabelası
ayaklı yönlendirme tabelası
yön tabelaları
kat yönlendirme tabelaları
ışıklı yönlendirme tabelası
bina içi yönlendirme tabelaları
casibom
tabelacı fatih